24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 
W poszukiwaniu wilka
Wystawa fotograficzna w GOK


Wystawę pod takim tytułem otwarto 16 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach. Autorem zaprezentowanych na niej zdjęć jest Marek Patalas.

Marek Patalas mieszka w Biernatce. Jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Lubuskiego w Zielonej Górze. Po studiach odbył dalekie podróże do Rosji, Mongolii, Chin, Tajlandii i Malezji. Do stron rodzinnych powrócił z racji wykonywanego zawodu pszczelarza. Kontynuuje tradycje rodzinne prowadząc założoną przez ojca pasiekę. W 2002 roku zajął się fotografowaniem żurawi w Biernatce. Odtąd wolne chwile poświęcił tym ptakom. Fotografie te zostały zaprezentowane w Muzeum Regionalnym w Człuchowie w 2004 roku. W swoim dorobku posiada kalendarz z fotografiami ptaków wydany w 2003 roku. Jego fotografie przyrodnicze zdobyły wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego w Warszawie w 2003 i 2004 roku. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrodniczych.

Zaprezentowane na wystawie zdjęcia powstały w ciągu ostatnich czterech lat. Są efektem długoletniej obserwacji życia i zwyczajów wilków żyjących w południowo-wschodniej Polsce. Obecni na otwarciu wystawy uczniowie z kl. VI e ze szkoły podstawowej w Sierakowicach mogli posłuchać ciekawej opowieści pana Marka o wilkach i „polowaniu” na nie z aparatem fotograficznym.

Wystawę można oglądać do końca maja.
A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt