24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Brzozy na ulicy Brzozowej


To dzięki naszym dzielnym strażakom nieco smutna ulica Brzozowa w Sierakowicach znowu zazieleni się pięknymi brzozami. Posadzono 31 drzew. Do rzadkości należy sytuacja, gdy zjawia się ktoś w ochronie środowiska – nie z prośbą o zgodę na wycinkę drzewa, lecz z propozycją nasadzenia nowych drzew. Byłam mile zaskoczona, gdy latem zjawił się pan Czesław Polejowski proponując, że wraz z druhami strażakami obsadzą ulicę Brzozową nowymi drzewami. Piękna to akcja i godna pochwały. Tym bardziej należą się im słowa uznania, że sadzonki drzew strażacy zdobyli sami. Wyszukali okazałe i dorodne samosiejki, które już zdążyły się zaaklimatyzować w tym środowisku, więc bez trudu powinny przyjąć się po przesadzeniu. Sami zdobyli też paliki do opalikowania sadzonek. Panu Czesławowi Polejowskiemu zawdzięczamy również fachowo utrzymane i wypielęgnowane drzewa przy ulicy Piwnej.
Osobiście bardzo się cieszę, że poznałam kolejną zaletę i talent strażaków – oprócz odwagi, dzielności, poświęcenia, szybkości i bezinteresowności – są również miłośnikami przyrody. To ogromna i piękna zaleta. Takich inicjatyw więcej! Cieszę się, że poszerza się krąg koneserów przyrody. W tym miejscu pragnę wyrazić im słowa wdzięczności i podziękowania. Wymienię tych strażaków, którzy wzięli udział w akcji sadzenia drzew: Czesław Polejowski – naczelnik SP w Sierakowicach i inicjator akcji, Marcin Grzenkowicz – przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Edward Gliszczyński – gospodarz obiektu straży, Kazimierz Tutkowski – członek Zarządu, Rafał Gliszczyński i Konrad Szmidt.
Życzę naszym dzielnym Strażakom z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2004 Roku – jak najmniej interwencji przy pożarach i wypadkach oraz dużo zdrowia i sił w niebezpiecznej i ciężkiej służbie.
Maria Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt