24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

ZSP Sierakowice najlepsze w powiatowym turnieju tenisa stołowego "Dwie rakiety"


W Goręczynie 8 lutego 2007 roku odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego „Dwie Rakiety”. W zawodach udział wzięli uczniowie siedmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Turniej był rozgrywany w czterech kategoriach: dziewczęta klas I i II, dziewczęta klas III i IV, chłopcy klas I i II i chłopcy klas III i IV. Każda szkoła mogła wystawić reprezentację składającą się maksymalnie z czterech zawodników.
Drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach tworzyli: Natalia Neumiler z kl. II T, Magdalena Okuniewska z kl. III T, Dawid Hendrych i Mateusz Gojtowski z kl. I LP. Po kilkugodzinnych zmaganiach w klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli odpowiednio: III, III, II i III miejsce. Po zsumowaniu punktów za poszczególne miejsca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zajął I miejsce i otrzymał puchar starosty powiatu kartuskiego.

Artur Hewelt

Szkolny turniej tenisa stołowego

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach 24 stycznia 2007r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców, w którym wzięło udział 35 osób. Liczba zawodników była ograniczona, gdyż warunki lokalowe nie pozwalają na rozstawienie więcej niż czterech stołów, a zainteresowanie tą dyscypliną sportu w naszej szkole jest bardzo duże.
Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży i wytypowanie najlepszych zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować szkołę na zawodach powiatowych.
Patronat nad imprezą objęła dyrektor ZSP w Sierakowicach pani Krystyna Formela. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Kamila Gilmajster, Jacek Subkowski i Artur Hewelt, zaś fundatorem nagród (dyplomy i puchary za pierwsze trzy miejsca) był Uczniowski Klub Sportowy „Barka” mieszczący się przy ZSP w Sierakowicach.
Klasyfikacja turnieju:
Dziewczęta:
I miejsce – Natalia Neumiler - kl. II T
II miejsce –Teresa Wenta - kl. II T
III miejsce –Natalia Dawidowska - kl. I TA
IV miejsce –Anna Bulczak - kl. II LO
V miejsce –Magdalena Okuniewska - kl. III T

Chłopcy:
I miejsce –Dawid Hendrych - kl. I LP
II miejsce – Mateusz Gojtowski - kl. I LP
III miejsce –Marek Wróblewski - kl. III T
IV miejsce –Mariusz Wenta - kl. II T
V miejsce –Mateusz Koszałka - kl. III T

Artur Hewelt
Licealiada w piłce siatkowej

6 lutego 2007 r. w Zespole Szkół w Przodkowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. W rozgrywkach udział wzięło 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. W skład grupy A wchodziły zespoły z: ZSP Somonino, I LO z Kartuz, II LO z Kartuz, ZST z Kartuz. Natomiast grupę B reprezentowały: ZSZ i O z Żukowa, ZSZ i O z Kartuz, ZSP z Przodowa i ZSP Sierakowice. Z każdej grupy dwie drużyny awansowały do kolejnego etapu rozgrywek o I – IV miejsce w Turnieju. Mecz dostarczył kibicom wiele wrażeń. Po emocjonującej walce okazało się, że niestety dziewczęta z Sierakowic przegrały pierwszy mecz z ubiegłorocznymi mistrzyniami reprezentującymi I LO z Kartuz. Mimo to nie poddały się. Kolejny mecz z ZST w Kartuzach wygrały w pięknym stylu, co sprawiło, że wywalczyły III miejsce. Drużyna w składzie: kapitan – Kamila Wiśniewska oraz zawodniczki Beata Szymichowska, Jolanta Drywa, Natalia Dawidowska, Kornelia Mielewczyk, Paulina Mielewczyk i Dominika Pawelczyk zajęły pierwszy raz w historii ZSP w Sierakowicach miejsce na podium w tej konkurencji sportowej. Mistrzami zostały reprezentantki I LO z Kartuz, a drugie miejsce uzyskały zawodniczki z ZSZ i O z Kartuz.

Chociaż nasze dziewczyny nie zajęły I miejsca, to i tak były dumne ze swych własnych osiągnięć oraz sukcesów chłopaków, którzy dzień później również zajęli III miejsce. Drużyna męska w składzie: kapitan – Mariusz Wenta oraz zawodnicy Marek Wróblewski, Kamil Cymerman, Bartłomiej Makurat, Karol Bigus, Dariusz Bulczak, Krzysztof Konkel i Łukasz Wenta powróciła do szkoły w Sierakowicach z nadzieją na jeszcze lepszy wynik w przyszłym roku. Życzymy im tego!

Kamila Wiśniewska z kl. III LP


Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt