24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Konkurs szopekZ inicjatywy pani Małgorzaty Herczuk – nauczycielki nauczania początkowego w Szkole Podstawowej w Puzdrowie ogłoszono dla uczniów konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Pani Małgorzata ogłosiła ten konkurs jako dobrowolny, dla wszystkich uczniów w szkole.
Celem konkursu było podtrzymanie tradycji świątecznych, zaktywizowanie uczniów do pracy twórczej, zmobilizowanie rodziny do wspólnego spędzenia czasu i wymiany pomysłów przy wykonywaniu szopki.
Ilość uczestniczących w konkursie przerosła oczekiwania organizatorów. Ogółem wykonano 25 prac –szopek o różnym poziomie artystycznym i wykonanych różną techniką. Osoby oceniające prace miały niezwykle trudne zadanie, bo wszystkie szopki były piękne, pomysłowe i czasochłonne. Przyznano jednak nagrody za wkład pracy dzieci, pomysłowość i wykonawstwo figurek przez dzieci.
Pierwsze miejsce zdobyły siostry Bernadeta Naczk – 6 lat i Agata Naczk – 8 lat.
Drugie miejsce zdobył Paweł Damaros lat 11 z Puzdrowa. Pomagał mu brat Grzegorz, który wykonał światełko w środku żłóbka.
Trzecie miejsce zdobyło rodzeństwo Reclaf : Marta – 6 lat, Agatka - 8 lat, Tomek z klasy III i Romek z klasy IV, którego nie ma na zdjęciu. Było również wiele wyróżnień. Nagrody (atlas, gry, książki, płyty, stroiki) ufundowała Rada Rodziców.
Dyrektor szkoły pani Teresa Piotrowska jest dumna ze swojej nauczycielki pani Małgosi Herczuk, z utalentowanych uczniów, których ma w szkole i z pięknego świątecznego wystroju szkoły. Gratuluję i życzę dalszych pięknych inicjatyw.
Zapraszam uczniów i nauczycieli szkoły w Puzdrowie do wystawienia stoiska z szopkami w planowanym kiermaszu przed następnym Bożym Narodzeniem.
M. Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt