24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Konkurs Poezji Polskiej


Gminne eliminacje do 52 Konkursu Poezji Polskiej odbyły się 2 marca. Wzięło w nich udział 45 recytatorów z naszych szkół podstawowych i gimnazjów oraz czwórka przedszkolaków z Sierakowic i Kamienicy Królewskiej.

Zmagania recytatorów oceniała komisja w składzie: Maria Kolka, Renata Brzezińska i Julita Krzebietke. Przy ocenie brano pod uwagę m.in. dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I–III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Klaudia Węsierska ze Szkoły w Lisich Jamach, drugie – Alicja Złoch z Jelonka, a na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Cyperski z Sierakowic. Wyróżniono Agnieszkę Ziegert z Kamienicy Królewskiej oraz Szymona Naczka z Tuchlina. W kategorii klas IV–VI pierwsze miejsce zajęła Jolanta Bronk z Tuchlina, drugie – Klaudia Dworak z Załakowa, trzecie zaś Weronika Woźniak z Lisich Jam. Wyróżnienie otrzymała Wioleta Dera z Mojusza. W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce przyznano Dajanie Borowskiej z Sierakowic, drugie miejsce zajął Robert Bigus z Kamienicy Królewskiej, a trzecie – Aurelia Markowska z Sierakowic. Wyróżniono Katarzynę Bigus z Gowidlina.

Każdy uczestnik eliminacji gminnych otrzymał słodki upominek, a zwycięzcy i wyróżnieni także nagrody książkowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w poszczególnych kategoriach, reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych, które odbyły się 15 marca w kartuskim Centrum Kultury. Tam Alicja Złoch zajęła II miejsce w kategorii klas I–III, a Robert Bigus otrzymał wyróżnienie.

A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt