24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Otwarcie Małego Przedszkola w Szopie


Dwie uroczystości – otwarcie Małego Przedszkola oraz świętowanie Dnia Matki i Dnia Ojca, odbyły się 11 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym „Mała Szkoła” w Szopie. Uroczystość zgromadziła rodziców, uczniów oraz wielu gości, a wśród nich: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Halinę Uchman, dawnego długoletniego dyrektora placówki w Szopie Józefa Witosa wraz z małżonką Stefanią, radnego Witolda Ropelę, przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Suchtę oraz jego zastępcę Mirosława Kuczkowskiego, dyrektora GOK i radną powiatową Irenę Kulwikowską, dyrektora Kaszubskiego Parku Krajobrazowego Witolda Sieciechowskiego, dyrektora ZEAS Piotra Leszczyńskiego oraz dyrektorki szkół w Lisich Jamach i Jelonku – Aleksandrę Dąbrowską-Konkol i Ewę Pogroszewską.

Dla rodziców, z okazji ich święta, dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po części artystycznej nastąpiło przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie Małego Przedszkola. Goście mogli zobaczyć salę, w której najmłodsi bawią się i uczą.

Małe Przedszkole istnieje już od kwietnia. Zajęcia dla trzy-, cztero- i pięciolatków odbywają się trzy razy w tygodniu w godzinach od 8.00 do 12.00. Do tej pory uczęszcza tu szesnaścioro maluchów. Ich wychowawczynią i opiekunką jest pani Małgorzata Michałowska-Dąbrowska.

„Przedszkole to niezwykle ważny etap w edukacji małego dziecka. Sześciolatki, które wcześniej uczęszczały do przedszkola, są znacznie lepiej przygotowane do edukacji w zerówce – mówił dyrektor placówki Przemysław Łagosz. – Zdarzały się przypadki ogromnego zróżnicowania wiedzy i umiejętności naszych maluchów, dlatego warto, aby dzieci przychodziły tu i bawiły się, a nasza super niania, pani Małgosia, sprawia, że chcą tu przychodzić.” Rodziców zainteresowanych ofertą przedszkola jest sporo, także spoza terenu sołectwa.

Szkoła w Szopie prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta rozbudowuje się coraz bardziej. Rozpoczynające się wakacje nie oznaczają wypoczynku dla stowarzyszenia, dyrektora placówki i rodziców. Ruszają bowiem prace związane z zaadaptowaniem poddasza nowego skrzydła budynku. Nowoczesny, przestronny budynek spełnia oczekiwania dzieci i rodziców. Szkoła, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty, otrzyma wkrótce pracownię komputerową, czyli 10 zestawów komputerów, laptop oraz projektor multimedialny. Utworzona zostanie także biblioteka multimedialna, gdzie do dyspozycji uczniów będą kolejne cztery komputery wraz z multimedialnymi programami edukacyjnymi (encyklopediami, słownikami itp.). To kolejna okazja do radości, zwłaszcza dla dzieci i nauczycieli, którzy będą mogli uczyć się i pracować w komfortowych warunkach.

A.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt