24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

SPORT SZKOLNY


Medalowy sukces dziewcząt z Sierakowic
Zakończył się jesienny sezon biegania. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach startowały w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych, zdobywając na szczeblu gminy i powiatu pierwsze miejsca. Tak dobre wyniki w przełajowym bieganiu pozwoliły szkole po raz piąty zakwalifikować się do Finału Wojewódzkiego XXXIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Od kilku lat dziewczęta tej szkoły udanie reprezentują nasz powiat w finałach. Wcześniej drużynowo zajmowały miejsce 8, 4,10 i 5. W sezonie obecnym mogliśmy liczyć na więcej, co się nam udało. Drużyna była bardzo dobrze przygotowana i zdobyła wicemistrzostwo województwa. Bieg finałowy rozegrany został w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Na linii startu stanęło 19 zespołów w kategorii szkół podstawowych. Od pierwszej zmiany zawodniczki były w czołówce. Na ostatniej zmianie z niewielką przewagą wyprzedziła nas Szkoła Sportowa Nr 75 z Gdańska. Na trzecim miejscu przybiegła uczennica z Kwidzyna. Dziewczęta z Sierakowic były dumne, że stanęły na podium wśród najlepszych szkół województwa i zdobyły medale. Sztafeta biegła kolejno w składzie: Natalia Kwidzińska, Dominika Mielewczyk, Paulina Hejden, Milena Gilmeister, Marzena Markowska, Magdalena Rzeszutek, Paulina Drywa, Karolina Mielewczyk, Michalina Kropidłowska, Joanna Formela. Opiekunem zespołu była pani Iwona Kulwikowska.
Również po raz pierwszy w finale wojewódzkim startowały dziewczęta z Gimnazjum w Sierakowicach. Awans do finału wywalczyły podczas zawodów powiatowych w Miechucinie. Po wyrównanym biegu w Garczynie sztafeta ukończyła bieg na 10 miejscu w województwie. Dla tej szkoły był to debiut i udział w finale wielkim sukcesem. W drużynie startowały: Natalia Młyńska, Martyna Formela, Anita Wolska, Ewa Kotłowska, Dominika Pawelczyk, Tatiana Wejer, Wioletta Kwidzińska, Aurelia Markowska, Karolina Reiter, Małgorzata Kucznier. Dziewczęta do zawodów przygotowywały panie Joanna Bińkowska i Wioletta Kuchta.
I.K.

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt