24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Andrzejki w SPON-ie


Już do tradycji należą środowe spotkania członków Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Ciągle się powiększa i rozszerza grono stałych uczestników tych spotkań. Ciepły i miły jest ich klimat, to jedna z tajemnic ciągle wzrastającej frekwencji na spotkaniach. Stałym elementem środowych spotkań jest poczęstunek. Panie wykorzystują własne doświadczenia kulinarne, korzystają z przepisów innych osób, wymieniają przepisy. „Duszą” spotkań, i organizatorem, jest pani Marzena Korzeniewska – osoba pogodna i serdeczna, zatroskana o każdego. Natomiast szefową gastronomii jest przeurocza Janeczka Teclaf i równie sympatyczny stały zespół pań: Zosia Lis, Teresa Okrój, Marysia Olszewska. One przychodzą wcześniej, aby przygotować coś ciepłego i apetycznego na poczęstunek. Uczestnicy składają się na ten poczęstunek, ale nie brakuje również sponsorów, których zawsze bardzo mile i życzliwie się wymienia i wspomina. Dużym plusem potraw jest ich wyśmienity smak, a jednocześnie są możliwie najtańsze, co w czasach rosnących cen jest sprawą ważną.
Ostatnia środa przed adwentem była okazją do obchodzenia, nieco przyśpieszonych, andrzejek. Imieniny obchodziło dwóch Andrzejów: Andrzej Olszewski – przewodniczący SPON-u i Andrzej Okrój. Solenizantom złożono życzenia i wręczono kwiaty. Niezwykle trudnej sztuki, podzielenia tortu tak, aby starczyło po kawałku dla każdego, podjął się z rozbrajającym uśmiechem i nieco zakłopotany Andrzej Okrój. Po części biesiadnej jest część taneczna, do której Marzenie Korzeniewskiej także udaje się zachęcić uczestników. Każde ze środowych spotkań jest okazją do wyjścia z domu, do wyrwania się z samotności, do miłego spędzenia kilku godzin w gronie znajomych, jest okazją do żartów i wymiany poglądów, do zdobycia informacji i porad; jest również okazją do chwilowego zapomnienia o swoich kłopotach, troskach i cierpieniu. To jest najistotniejszy cel tych spotkań.
Na 14 grudnia zaplanowano spotkanie opłatkowe. Będzie ono miało charakter i akcenty świąteczne. Redakcja „Wiadomości Sierakowickich” dołącza się do bukietu najpiękniejszych życzeń świątecznych i noworocznych dla miłych i pełnych radości SPON-owców.
Już od dłuższego czasu członkowie SPON-u proponują, aby tego typu spotkania odbywały się częściej niż raz w tygodniu, aby powstał klub, do którego można przychodzić codziennie na kilka godzin. Pomysł jest bardzo dobry, a pani Marzena Korzeniewska, mimo wielu obowiązków, czuje potrzebę jego realizacji, a co najważniejsze - ma ochotę go zrealizować.
Tak więc od nowego roku będzie powstawał i kształtował się klub seniora. Może na początek nie codziennie i nie tylko dla osób należących do SPON-u. Powstanie klub dla emerytów i rencistów, czynny dwa lub trzy razy w tygodniu, z różnego rodzaju zajęciami i formami spędzania wolnego czasu. Należy SPON-owcom życzyć rychłej realizacji tego pięknego zamierzenia.
Maria Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt