24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Wspomnienie dnia kobiet


Dzień Kobiet już na zawsze będzie kojarzony z tradycyjnym goździkiem i jakże deficytowym towarem, jakim były rajstopy. Telewizja z ironią wspominała świętowanie dnia kobiet z czasów PRL-u. Czy to znaczy, że dzień kobiet przechodzi do historii wraz z minioną epoką? Kobiety jednak chcą obchodzić swoje święto i z większą aprobatą podchodzą do tego dnia niż np. do Walentynek.

Dzień kobiet urządziły sobie panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Paczewa i Lisich Jam - oczywiście przy pomocy i udziale panów.

Panie z Paczewa spotkały się przy kawie i ciastach, które same upiekły oraz przy elegancko nakrytym stole. Do swojego grona zaprosiły m.in. panią starostę Janinę Kwiecień i dyrektora GOK Irenę Kulikowską. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze; było również okazją do poruszenia wielu społecznych i lokalnych problemów. Część towarzyską poprzedziła msza św. w intencji kobiet, odprawiona w kościele św. Marcina przez ks. proboszcza B.Dawickiego. Księża przyjęli zaproszenie przewodniczącej KGW pani Haliny Miotk i zaszczycili swoją obecnością damskie grono. Z wypowiedzi uczestniczek wynika, że spotkanie towarzyskie w dniu kobiet będzie na długo miłym wspomnieniem, a wieczór należał do wyjątkowo udanych.

KGW z Paczewa ma wiele inicjatyw i pomysłów. W Niedzielę Palmową Panie zaprosiły do GOK-u na pokaz stołu wielkanocnego w godzinach od 12.00 do 16.00.
M. Karolak

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt