24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Team Adama Giersza pokonany!


W majowy weekend zorganizowano – przy współudziale wójta gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli wraz z przedsiębiorcą znanym entuzjastą sportu Bronisławem Lisem oraz przy wsparciu organizacyjnym Gminnego Klubu Sportowego „SIERAKOWICE” – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Sierakowice.
W zawodach wzięły udział trzy zespoły: reprezentacja energetycznej firmy H. E. W. Z Hamburga, Team Adama Giersza oraz Oldboye Sierakowice.
Turniej przysporzył sporo emocji licznie zgromadzonej publiczności, był świetnym widowiskiem, dopisały zarówno zespoły jak i kibice.
Jako pierwsi pojedynek na murawie stoczyli zawodnicy z Sierakowic i zespół HEW z Hamburga. Już w pierwszej części meczu dwie bramki dla gospodarzy turnieju strzelili Lewna Adam i Płotka Franciszek.W drugiej połowie meczu gra się wyrównała, co zostało uwieńczone bramką zdobytą w końcówce meczu przez Niemców, niestety na wyrównanie nie było już czasu.
W drugim spotkaniu Sierakowiczanie zmierzyli się, z Team-em Adama Giersza. To spotkanie okazało się jeszcze atrakcyjniejsze. Widać było, że drużyna ministra Giersza jest bardzo trudnym rywalem dla miejscowych zawodników i tylko marnej skuteczności i brakowi szczęścia w wielu stworzonych sytuacjach mogą zawdzięczać swój sukces zawodnicy z Sierakowic. Początek tego meczu był wręcz wymarzony dla Sierakowiczan. Pięknymi bramkami uraczyli nas Adam Lewna, który oddał fantastyczny strzał z 20 m w samo okienko. Satysfakcja dla strzelca ogromna, tym bardziej, że bramki w zespole Giersza strzegł nie byle kto, bo sam Andrzej Czyżniewski, były bramkarz I-ligowego Widzewa Łódź. Drugi gol jeszcze piękniejszy, bo strzelony z woleja przez Zbigniewa Szramkę, po pięknej akcji całego zespołu. Zatem do przerwy 2:0 dla miejscowych. Po przerwie widzieliśmy wielką determinację gości z Trójmiasta, ale mimo niezliczonej ilości sytuacji strzelili oni. za sprawą Romana Waldera tylko jedna bramkę, zatem kolejni goście pogrążeni.Ostatni mecz rozegrany pomiędzy HEW Hamburg a zespołem Team Giersza zakończył się wynikiem 3:0 dla Gdańszczan po bramkach Adama Giersza z karnego, po ewidentnym faulu niemieckiego obrońcy a pozostałe dwie strzelił wiceburmistrz miasta Ustki Maciej Szreder. W zespole z Trójmiasta, oprócz ministra sportu, ze znanych postaci wystąpił redaktor naczelny Głosu Wybrzeża Marek Formela, notabene nasz krajan, i obaj mimo około pięćdziesięcioletniego wieku zaprezentowali się zadziwiająco dobrze, niejeden młodzian w potyczce z nimi zapewne by się zawstydził.
Mimo fatalnych warunków turniej mógł się podobać; było wiele pięknych strzałów, technicznych zagrań i emocjonujących momentów oraz wiele, wiele sportowych wrażeń. Główny puchar ufundowany przez wójta gminy Sierakowice Tadeusza Kobielę, odebrał z jego rąk Roman Dawidowski kapitan zespołu Oldboye Sierakowice, na co dzień Prezes Banku Spółdzielczego w Sierakowicach. Drugie miejsce przypadło zespołowi Adama Giersza, a trzecie gościom z Hamburga. Oba zespoły otrzymały pamiątkowe patery.
Oj niegościnni ci gospodarze, ale dobrze, że wszystko zakończyło się miło i nie tylko w sportowo - boiskowej atmosferze. Po turnieju uczestników zaprosił na pyszną kolację Bronisław Lis.Wszyscy byli nią zachwyceni, a szczególnie Niemcy. To się musiało podobać!
Tadeusz Wesółka

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt