24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

Z bibliotecznej szuflady


Filia w Gowidlinie

Zakończenie sezonu bajkowego 2006/2007 w Filii w Gowidlinie odbyło się we wtorek 12 czerwca w bardzo miłej wakacyjnej atmosferze. Kierownik Filii, pani Janka Dawidowska zaprosiła stałych uczestników „Spotkań z Bajką” na wycieczkę rowerową, która zakończyła się na działce rekreacyjnej państwa Dawidowskich. Dzieci wzięły udział w wielu grach i zabawach. Były śpiewy przy ognisku, pieczone kiełbaski i dużo, dużo śmiechu. Na zakończenie dzieci dostały lody ufundowane przez właścicielkę sklepu, panią Małgorzatę Kreft, której przekazujemy podziękowanie. Do zobaczenia jesienią w bibliotece na kolejnych Spotkaniach z Bajką!
*

Filia w Gowidlinie informuje, że w tym roku będzie dłuższa przerwa wakacyjna. Od 2 do 20 lipca pani Dawidowska będzie korzystała z urlopu wypoczynkowego. W dniach od 23 lipca do 24 sierpnia będzie trwała szczegółowa inwentaryzacja księgozbioru. W tych dniach Filia będzie nieczynna dla czytelników. Przepraszamy wszystkich za utrudnienia, ale inwentaryzacja jest konieczna. Prosimy przy okazji o zwracanie zaległych książek i wypożyczenie nowych przed przerwą wakacyjną.


*

Biblioteka Publiczna w Sierakowicach

Odwiedziny w Bibliotece.

Tradycyjnie, jak co roku, dzięki współpracy z biblioteką szkolną z SP w Sierakowicach, odwiedzają nas uczniowie głównie klas III, aby zapoznać się z pracą biblioteki, sposobem zapisywania czytelników, a przede wszystkim z księgozbiorem. W tym roku w maju i czerwcu odwiedziła bibliotekę spora grupa uczniów, głównie klasy III z wychowawcami i bibliotekarką panią Marią Płotka. Mamy nadzieję, że zyskamy dzięki tym odwiedzinom nowych czytelników, którzy będą sięgać nie tylko po lektury szkolne.
W czerwcu odwiedziły nas także dzieci z klas „0”, w ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Uczestnicy tych spotkań mieli okazję „podróżować” po bibliotece pociągami, które docierały do różnych stacji związanych z bajkami o królewnach. Zajęcia były przygotowane tak, aby dzieci zachęcić do wzięcia udziału w konkursie „Wielkie Księgi Książkowych Bohaterów”. W tym roku bohaterką jest właśnie królewna.
Foto: 28-2 Zabawa w królewny
28-3 Odwiedziny w bibliotece klas „0”
*

Biblioteka informuje – w okresie urlopowym od 4 czerwca do 15 września zmienione są godziny otwarcia placówki. W poniedziałki, wtorki i czwartki od 11 do 19 (wypożyczalnia od 12), w środy i piątki czytelnia od 11 do 16, wypożyczalnia od 9 do 16, w soboty nieczynne.

*
Warsztaty plastyczne.

Uwaga dzieci! Warsztaty plastyczne rozpoczną się 16 lipca i potrwają do 27 lipca!
Lista uczestników jest już zamknięta. W poniedziałki, wtorki i czwartki spotykamy się w bibliotece o godz. 15ºº, w środy i piątki o 12ºº

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt