24 marca 2017 , Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
W aktualnym numerze:
  Wiadomości Sierakowickie -> Czytaj archiwalny numer 2 z dnia 2017-02-01
 


 

II Gminny Konkurs „Śpiewam, bo umiem”


16 maja br. odbył się w Szkole Podstawowej w Lisich Jamach pod patronatem wójta gminy Sierakowice II Gminny Konkurs Śpiewam, bo umiem. Celem konkursy jest poszukiwanie i odkrywanie „małych talentów” muzycznych.
Do wzięcia udziału w konkursie zaprosiliśmy uzdolnione wokalnie dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Pragnęliśmy w ten sposób stworzyć szansę dla tych uczniów, którzy chcieliby zaprezentować swoje szczególne zdolności wokalne i odkryć, wzorem ubiegłego roku, „małe śpiewające perełki”.
Według regulaminu każda szkoła mogła wytypować po dwóch przedstawicieli w danej kategorii – kl. I – III i kl. IV – VI. Zgłoszenia nadeszły z pięciu szkół: Mojusza, Łyśniewa, Sierakowic, Lisich Jam i Szopy. 15 uczestników zaprezentowało po dwa utwory wokalne. Tematyka utworów była bardzo różnorodna, obejmowała piosenki zarówno tradycyjne (np. Głęboka studzienka), szkolne, harcerskie, jak i nowoczesne. Wokalistów oceniało jury w składzie: Jan Brylowski – organista w kościele św. Józefa w Wygodzie, Krystyna Marszałkowska – wieloletnia dyrektor SP w Lisich Jamach, Józef Witos – organista w kościele św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach. Biorąc pod uwagę przede wszystkim barwę głosu, technikę śpiewu oraz wrażenia artystyczne jury wyłoniło następujących laureatów:
Kategoria klas I–III
I miejsce – Weronika Woźniak – SP Łyśniewo,
II miejsce – Agnieszka Dułak – SP Lisie Jamy,
III miejsce – Paulina Bujała – SP Sierakowice,
wyróżnienie – Karolina Syldatk – SP Sierakowice.
Kategoria klas IV–VI
I miejsce – Marta Zelewska – SP Sierakowice,
II miejsce – Jakub Tandek – SP Szopa,
III miejsce – Aurelia Okroj – SP Lisie Jamy,
wyróżnienie – Bartłomiej Reiter – SP Mojusz.
Podkreślić należy, iż wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałym przygotowaniem i wielkim talentem. Podziękowania należy przede wszystkim skierować do wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy pomogli dzieciom w doborze strojów i czuwali nad tym, aby zaprezentowały się one jak najlepiej.
Pragniemy wyrazić również wdzięczność wszystkim sponsorom konkursu: przede wszystkim panu wójtowi Tadeuszowi Kobieli, właścicielom sklepów „Adaś” i „Expert”, panu zegarmistrzowi Kuchta, hurtowni Skibiński. To dzięki nim wszyscy uczestnicy mogli otrzymać wspaniałe prezenty m.in. radiomagnetofony, walkmany, zegarki, obrazki i słodycze.
Ufając, że konkurs zdobył ogromne uznanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli już przygotowujemy się do trzeciej edycji konkursu, która zapewne odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.
Żanetta Penkowska – organizator konkursu

Wersja do druku
Wyślij znajomemu

 

 
  Czytaj - Archiwum - Komentarze - Księga Gości - Kontakt
Wiadomosci Sierakowickie - R-net 2003
 
Czytaj Archiwum Komentarze Księga gości Kontakt